< 2017 >
Styczeń
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
Grudzień
Grudzień
Grudzień
Grudzień
Grudzień
Grudzień
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
 • Start Gry muzealna W-tajemniczenie do sztuki

  Start Gry muzealna W-tajemniczenie do sztuki

  00:00
  16-01-2017

  Autor scenariusza: Piotr Szulc

  Każdy odwiedzający MNG może przeżyć swoją własną przygodę kryminalną – wystarczy, że ma broszurę zawierającą całość gry (zasady, fabułę, zagadki) dostępną w recepcji/kasie biletowej lub na stronie internetowej Muzeum. Gra ma charakter muzealny, tzn. że cała rozgrywka odbywa się w zamkniętej przestrzeni, tj. w salach Gmachu Głównego MNG.

  Do gry można przystąpić w dowolnym momencie w godzinach otwarcia Muzeum. Cała pojedyncza rozgrywka, czyli rozwiązanie wszystkich zagadek i dotarcie do celu, zajmuje nie więcej niż 3 godziny. Jeśli nie uda się skończyć gry w trakcie jednego dnia, będzie można ją dokończyć każdego innego dnia w godzinach otwarcia placówki.

  Głównym tematem gry jest obraz „Sąd Ostateczny” oraz postać jego autora – Hansa Memlinga, niemniej w grze znajdzie się też miejsce dla wielu innych dzieł znajdujących się w zbiorach Muzeum – by ukończyć rozgrywkę, gracze będą musieli uważnie zwiedzić wszystkie sale.

  Gra jest skierowana do wszystkich grup wiekowych, jednakże preferowaną grupą – ze względu na poważną i wymagającą tematykę gry – będą uczniowie liceum, studenci i osoby starsze. Pojedyncza drużyna graczy będzie mogła liczyć dowolną liczbę osób, oczywiście można również grać samemu.

  Gra stanowi interesujące uzupełnienie regularnego zwiedzania wystaw Gmachu Głównego. Jej uczestnicy zapoznają się z ekspozycją Muzeum, a przy okazji rozwiążą zagadki detektywistyczne składające się na kryminalną fabułę. W warstwie edukacyjnej szczególny nacisk zostanie położony na główny temat gry, czyli „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.

17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Luty
Luty
Luty
Luty
Luty