Aktualności

Spotkanie z “Sądem Ostatecznym” – Promocja komiksu

25-07-2017 18:00 - 25-07-2017 20:00
Muzeum Narodowe w Gdańsku
Toruńska 1, Gdańsk, Polska

Zapraszamy na niecodzienne spotkanie, które odbędzie się w Sali Memlinga w Muzeum Narodowym w Gdańsku! Podczas spotkania odbędzie się promocja najnowszego wydawnictwa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku – Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu. Podczas spotkania obecny będzie autor komiksu – Łukasz Pawlak.

 

Komiks Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu został wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w ramach obchodów Roku Memlinga. Zwycięzcą konkursu został Łukasz Pawlak, który jest autorem zarówno scenariusza, jak i rysunku do komiksu.

 

Scenariusz, pomimo tego, że informuje o wielu faktach z epoki oraz życia Hansa Memlinga, napisany jest dowcipnie i lekkim piórem. Na 48 stronach komiksu poznamy nie tylko burzliwą historię Sądu Ostatecznego ale też drogę do malarskiej perfekcji Hansa Memlinga oraz realia i trendy panujące w epoce renesansu. Poza historią słynnego tryptyku, który należy do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku, na stronach komiksu poznajemy m.in. Legendę o Św. Urszuli oraz historię powstania jednego z ostatnich dzieł Memlinga – Relikwiarza Św. Urszuli.

 

Łukasz Pawlak (ur. 1982) – Absolwent Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W ostatnim czasie pisze i rysuje komiks internetowy Zupa żółwia i Opowieści z byłego radomskiego. Komiks o Hansie Memlingu jest jego papierowym debiutem.

 

Informacje praktyczne:

– Termin: 25 lipca 2017 r., godz.: 18.00

– Miejsce: Muzeum Narodowe w Gdańsku/Oddział Sztuki Dawnej

– Wstęp wolny

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona! Na spotkanie obowiązują zapisy – promocja@wbpg.org.pl

 

Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Współorganizator: Muzeum Narodowe w Gdańsku