WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „SĄD OSTATECZNY HANSA MEMLINGA POD LUPĄ”

Na konkurs plastyczny pt.: „Sąd ostateczny Hansa Memlinga pod lupą” wpłynęło łącznie 18 prac. Celem konkursu była promocja „Sądu Ostatecznego” Memlinga wśród dzieci i młodzieży z gdańskich szkół, jako dzieła będącego cennym i istotnym dla Gdańska dziedzictwem kultury. Regulamin konkursu określał 3 kategorie wiekowe:

  1. IV i V klasa Szkoły Podstawowej 9
  2. VI klasa Szkoły Podstawowej i I klasa Gimnazjum
  3. II i III klasa Gimnazjum

Jury w składzie: Izabela Terek-Jopkiewicz, Ewelina Damps oraz Marta Kąkel przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

  1. Kategoria wiekowa IV i V klasa – Szkoła Podstawowa

Rysunek:

I miejsce: Kamil Przasnyski, klasa V,  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Gdańsku

II miejsce: Wiktoria Ochocka,  klasa V, Szkoła Podstawowa nr 4 w Gdańsk
Olena Antoniuk, klasa V,  Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

III miejsce: Dawid Kamiński, Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

Wyróżnienie:

Martyna Nowicka, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

Adam Sikora, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

Małgorzata Piepiora, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

Alan Trindade, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

Sandra Nawrocka, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

Malwina Obrzut, klasa V, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Gdańsku

Aleks Puto, klasa V,  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Gdańsku

Malarstwo:

I miejsce: Piotr Kozak, klasa V,  Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

II miejsce: Oskar Walczakowski, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 61

III miejsce: Marek Mioduszewski, klasa  IV Szkoła Podstawowa nr 14

 

  1. Kategoria wiekowa VI klasa Szkoły Podstawowej i I klasa Gimnazjum

I miejsce: Oliwia Olszewska, klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

II miejsce: Martyna Bródka, klasa VI Szkoła Podstawowa nr 61 w Gdańsku

 

  1. Kategoria wiekowa II i III klasa Gimnazjum

I miejsce: Martyna Ciesielska, Gimnazjum nr 11 w Gdańsku

II miejsce: Dawid Górny, Gimnazjum nr 11 w Gdańsku

 

Nagrody zostały wręczone podczas otwarcia wernisażu wszystkich prac konkursowych,

12 maja 2017 r. o godz. 17.30 w Projektorni GAK.