SLAM Ostateczny w Muzeum Narodowym

Tematem pierwszej rundy Slamu Ostatecznego był sąd ostateczny. Dlatego Slam odbył się w Muzeum Narodowym w Gdańsku, w którym przedstawiające go arcydzieło Memlinga jest eksponowane. Temat został potraktowany przez uczestniczących w slamie poetów i slamerów bardzo swobodnie, a czasem nawet żartobliwie.

Osądowi licznie zgromadzonej w sobotę 25 lutego 2017, publiczności poddali się Pablo Genske (Wrocław), Dżinn (Karaków), Tamara Titkowa, Marcin Kleinszmidt, Marcin Makowski, Tomasz Lipski Anna Szafraniec, Robert Kamiński, Wojciech Czarnecki. Po dwóch kolejnych rundach, w których temat prezentowanych tekstów poetyckich był już dowolny publiczność wydała werdykt. Zwycięzcą Slamu Ostatecznego w Muzeum Narodowym został Pablo Genske, czyli Paweł Rogiński z Wrocławia, który za sprawą przychylności publiczności otrzymał nagrodę pieniężną ufundowaną przez organizatora wydarzenia Dom Sztuki Gdański Archipelag Kultury.

Podczas wydarzenia nie zabrakło też akcentu muzycznego. Wydarzenie rozpoczęło się koncertem Kacpra Graczyka, gdyńskiego producenta, sound designera, kompozytora, wokalisty oraz tekściarza. Od lat zaangażowanego w wiele projektów muzycznych i dźwiękowych takich jak: aiodine, coding, twinkling czy Soundcheck Sessions. tym razem Kacper zaprezentował nowe kompozycje realizowana w ramach swojego solowego projektu Coding i przygotowane z myślą o slamie w Muzeum Narodowym.

 

Zobacz zwycięski wiersz 

 

 

Organizatorzy: Dom Sztuki Gdański Archipelag Kultury, Muzeum Narodowe w Gdańsku.